Olej opałowy to jedna z alternatyw źródeł ogrzewania, która zyskuje na popularności. Jako jeden z produktów przerobu ropy naftowej, jest od doskonałym paliwem, które sprawdza się w instalacjach grzewczych oraz piecach przemysłowych.

Można wymienić wiele zalet oleju opałowego, wśród których najważniejszą jest bezpieczeństwo stosowania. Decyzja o wyborze oleju opałowego może zostać poparta argumentem, iż podczas jego stosowania, nie ryzykujemy niebezpieczeństwem związanym z tworzeniem mieszanin wybuchowych, które stanowią spore ryzyko w przypadku wielu innych materiałów opałowych.

Inną ważną zaletą stosowania oleju opałowego jest ekonomia. Z pozoru wysoka cena tego paliwa, sprawia, że większość z nas uważa je za drogie rozwiązanie. Jest to jednak spore nieporozumienie, bowiem w przypadku większych pieców, jak te przemysłowe, stosowanie oleju opałowego pozwala na nowoczesną i energooszczędną eksploatację kotłów olejowych, które nie wymagają zatrudniania palaczy, a dodatkowo pozwalają uniknąć kosztów wywozu i utylizacji popiołów, co generuje spore oszczędności. Ciekawym aspektem jaki wpływa na opłacalność ogrzewania olejem opałowym jest możliwość znalezienia korzystnych rabatów na zakup kotłów.

Do pozytywnych cech stosowania oleju opałowego zaliczyć można brak odpadów. Spalanie oleju jest w zasadzie bezodpadowe, dlatego inwestycja w niego jest wyjątkowo opłacalna – wykorzystujemy każdą kroplę. Tutaj warto wspomnieć o aspekcie ekologicznym stosowania oleju – brak odpadów to sposób na troskę o środowisko, a przy tym niższe opłaty środowiskowe. Jest to cecha, która przemawia za opłacalnością inwestycji w olej opałowy w szczególności w obiektach jak hotele, restauracje, ośrodki agroturystyczne czy piekarnie.

Wśród ważnych pozytywów stosowania oleju opałowego wymienić można również jego dostępność i wygodę dostaw. Umawiając się na termin dostaw, mamy pewność, że otrzymamy go na czas, a dodatkowo możemy wybrać najbardziej atrakcyjnego z naszej perspektywy dystrybutora. Wygoda stosowania oleju opałowego to także łatwość obsługi, brak konieczności czyszczenia kotłów, czy też ciągłego uzupełniania paliwa. Dzięki temu cały proces spalania jest w pełni zautomatyzowany, przez co zapewnia swobodę działania, bez konieczności stałego nadzoru pieca.

Stosowanie oleju opałowego to możliwość wyboru najlepszego rozwiązania w postaci kotła. Ich różnorodność pozwala dopasować model spełniający oczekiwania, a nowoczesne urządzenia gwarantują również doskonałą współpracę ze standardowymi systemami instalacji grzewczych.