Sposoby ogrzewania domu to szeroki temat. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie olejowe. Olej opałowy jest stosunkowo tanim, łatwo dostępnym i bezpiecznym paliwem. Zwolennicy ogrzewania olejowego cenią sobie również jego łatwość obsługi.

Wśród olejów grzewczych dużą popularnością cieszy się olej o nazwie Ekoterm Plus. Jest on produktem Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. Ekoterm Plus to nowoczesny olej służący do zasilania kotłów centralnego ogrzewania, stosowany przede wszystkim w domach jednorodzinnych oraz ciepłowniach osiedlowych. Olej ten bywa także wykorzystywany w przemyśle, w suszarniach, piekarniach, lakierniach proszkowych, szkołach, szpitalach i wielu innych obiektach korzystających z pieców olejowych. Jego właściwości sprawiają, że doskonale nadaje się tam, gdzie ważne jest bezpieczeństwo, oszczędność, niezawodność oraz komfort użytkowania energii cieplnej.

W skład najważniejszych zalet oleju opałowego Ekoterm Plus wchodzą:

  • Łatwa obsługa instalacji grzewczej;
  • Ekonomiczność – przy zachowanej wysokiej wydajności;
  • Wpływ na wydłużenie żywotności urządzeń grzewczych, związany z zawartością w oleju odpowiednich dodatków uszlachetniających poprawiających przebieg procesów spalania, zapobiegających korozji i posiadających dobre właściwości myjące, niską zawartością siarki (do 0,20%), małą lepkością i gęstością, niską temperaturą płynięcia (-20 stopni Celsjusza);
  • Łatwa dostępność na rynku dzięki rozbudowanej sieci autoryzowanych dystrybutorów; standardowy czas oczekiwania na dostawę oleju grzewczego Ekoterm Plus wynosi 24 godziny od chwili zamówienia;
  • Bezpieczeństwo użytkowania, za sprawą wysokiej temperatury zapłonu oleju (55 stopni Celsjusza);
  • Bardzo duża wartość kaloryczna;
  • Stosunkowa nieszkodliwość dla środowiska naturalnego;
  • Oszczędność czasu i komfort dla użytkownika związany z brakiem konieczności regularnego czyszczenia kotła, tak jak w przypadku ogrzewania innymi sposobami, gdyż podczas spalania oleju opałowego Ekoterm Plus nie wydziela się sadza ani popiół.

Mnogość zalet oleju opałowego Ekoterm Plus sprawia, że coraz bardziej wypiera on inne źródła pozyskiwania ciepła, stając się świetną alternatywą dla gazu ziemnego, węgla czy energii elektrycznej. Jest olejem o najwyższej jakości, który spełnia światowe normy dotyczące parametrów eksploatacyjnych i wymagań ochrony środowiska. Otrzymany certyfikat ISO 9002 również świadczy o jego solidności. Ekoterm Plus jest także pierwszym olejem opałowym w kraju, którego parametry spełniają niemiecką normę DIN 51603-1.

W sprawie zakupu Ekoterm Plus – prosimy o kontakt z działem handlowym.